Fotolia_111745474_Subscription_mae.jpg
11 września 2018
  • Pani Dagmaro, kiedy postanowiła Pani, że spróbuje dostać się na studia zagraniczne?

Możliwość nauki za granicą ciekawiła mnie od dłuższego czasu. W czasie studiów licencjackich wzięłam udział w wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus + i przez pół roku studiowałam w Hiszpanii. Ten wyjazd był bardzo cennym doświadczeniem i mocno wpłynął na podjęcie decyzji o aplikację na studia magisterskie w innym kraju.

• Jak wiele pracy musiała Pani włożyć w to, aby dostać się na londyńską uczelnię?

Oczywiście aplikowanie na studia w Wielkiej Brytanii wiąże się z kilkoma formalnościami, takimi jak  chociażby napisanie egzaminu językowego, listu motywacyjnego, uzyskania odpowiedniej średniej na poprzedniej uczelni i referencji od nauczycieli akademickich oraz dopracowanie swojego CV. Nie są to jednak rzeczy nie do zrobienia. W mojej opinii efekty tej pracy są jak najbardziej warte wysiłku. Dzięki takiemu systemowi aplikowania nie tylko same punkty, ale również własna motywacja decydują o sukcesie. Muszę też podkreślić, że w czasie swoich przygotowań i aplikacji mogłam liczyć na pomoc Fundacji Maspex w kompletowaniu niezbędnych dokumentów, wyborze odpowiedniego kierunku. Mogłam liczyć na wsparcie i doświadczenie osób doradzających z HelpLine Fundacji, za co serdecznie dziękuję.

•  Jakie egzaminy musiała Pani zdać, aby dostać się na studia w Londynie?

Na każdy kierunek trzeba zdać test znajomości języka angielskiego IELTS, który można napisać na miejscu w Polsce. Dodatkowo wymagany jest listy motywacyjny, w którym należy uzasadnić swoją kandydaturę i przedstawić swoje motywacje i aspiracje na przyszłość w odniesieniu do kierunku, który chcemy studiować. Moja uczelnia wymaga również CV i referencji od wykładowców lub pracodawców. Końcowym etapem rekrutacji była rozmowa kwalifikacyjna online.

•  Wybrała Pani studia na kierunku Strategia marketingowa i Innowacje. Dlaczego taki kierunek?

Mój poprzedni kierunek nie był zupełnie związany z biznesem, jednak marketing bardzo mnie interesował i bardzo chciałam połączyć dwie różne dziedziny nauki w celu uzyskania interdyscyplinarnego wykształcenia. Program tego kierunku jest naprawdę ciekawy i daje wiele możliwości osobom o różnych zainteresowaniach.

•  Jak będą wyglądały Pani studia?

Studia magisterskie w Wielkiej Brytanii trwają tylko rok, więc plan wygląda dość intensywnie. Zajęcia dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Poza egzaminami i pracą na zajęciach, duże znaczenie mają również przeróżne warsztaty, projekty i prezentacje oraz samodzielna praca w domu. W czasie 3 semestrów będziemy realizować przedmioty związane z marketingiem, finansami, analityki biznesowej, kreatywności i innowacyjności. Dodatkowo uczelnia oferuje cykl warsztatów na temat rozwijania swojej kariery zawodowej.

•  Jakie ma Pani plany na po studiach?

Studia marketingowe otwierają wiele różnych ciekawych ścieżek. Ja szczególnie jestem zainteresowana marketingiem w sporcie i w tym kierunku planuję podążać po uzyskaniu tytułu magistra.

Pani Dagmaro – życzymy Pani wszystkiego, co najlepsze i trzymamy kciuki! Z pewnością będziemy informować, jak radzi sobie Pani na zajęciach i wśród nowych znajomych. Powodzenia!