TeachLearn.jpg
1 lipca 2020

Do I. edycji Programu Teach&Learn Rodzice-Pracownicy zgłosili 41 Uczniów. Zgłosiło się również 30 Nauczycieli-Wolontariuszy (Pracownicy oraz ich Dzieci), którzy w swoim wolnym czasie łączyli się zdalnie ze swoimi podopiecznymi, by przez 53 godziny w tygodniu tłumaczyć i wyjaśniać zawiłości matematyki, fizyki, chemii i języka angielskiego – zarówno w zakresie szkoły podstawowej, jak i średniej, na poziomach podstawowym oraz zaawansowanym.

Najczęściej wybieranymi przedmiotami do nauki była matematyka oraz język angielski. W pierwszej kolejności wybierali je nie tylko Uczniowie, ale również Korepetytorzy. W szeregach tych drugich znalazło się 13 matematyków oraz 15 anglistów. Czworo Nauczycieli chciało uczyć chemii, troje – fizyki i jedna zgłosiła się jako Nauczycielka języka niemieckiego. Nie brakowało Wolontariuszy, który wybierali kilka przedmiotów jednocześnie! Wszyscy pomagali w nauce dzieciom swoich Koleżanek i Kolegów z pracy – z zakładów produkcyjnych i biur w Wadowicach, Tychów, Olsztynka, Tymbarku, Warszawy oraz Struktury Handlowej.

W imieniu Uczniów i ich Rodziców, Zespół Programu Teach&Learn pragnie podziękować wszystkim Nauczycielom-Korepetytorom, którzy do tej pory zaangażowali się w wolontariat – za zaangażowanie, pozytywną energię i poświęcony czas.

Pracowników, którzy wciąż się wahają czy przystąpić do Programu, zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego NA TEJ STRONIE. Mamy nadzieję, że poniższe wypowiedzi Nauczycieli oraz Rodziców przekonają Was do bycia częścią projektu.

CO O PROGRAMIE SĄDZĄ RODZICE ORAZ KOREPETYTORZY?

Jacek, tata Kingi i Michała: Bardzo dziękuję zespołowi Programu Teach&Learn za sprawne zorganizowanie korepetycji dla moich dzieci – Michała i Kingi. To bardzo cenne wsparcie w czasie pandemii. Każdy z Korepetytorów wykazał się dużą wiedzą i każdy potrafił ją bardzo dobrze przekazać. Dziękuje również organizatorom, którzy czuwali, by wszystko było dopięte na ostatni guzik.  

Edyta, mama Michała i Wiktora: W Programie Teach&Learn dostrzegam same plusy. Moi synowie bardzo polubili Korepetytorów i chętnie uczestniczyli w spotkaniach. Lekcje odbywały się w miłej atmosferze, ale też owocowały nabyciem nowej wiedzy lub uzupełnieniem już posiadanej. Dlatego też pragnę podziękować w imieniu swoim i dzieci za poświęcony czas i podzielenie się swoją wiedzą.

Dariusz, Korepetytor: Program T&L to super pomysł na poprawę i ugruntowanie wiadomości dzieci i młodzieży, którzy wzięli w nim udział.

Karolina, Korepetytorka: Udział w Programie Teach&Learn uważam przede wszystkim za niezwykle ciekawe i rozwijające doświadczenie. Pozwoliło mi ono w pewnym stopniu przełamać moje bariery i bardziej się otworzyć, dało masę satysfakcji. Wejście w rolę nauczyciela było niesamowicie interesujące, mogłam spojrzeć na naukę z tej "drugiej strony". Przede wszystkim jednak była to okazja do kontaktu z ciekawymi, młodymi ludźmi, wartościowego spożytkowania wolnego czasu i podzielenia się swoją wiedzą. Nie ukrywam, że było to dla mnie wyzwanie, jednak jak to zwykle bywa - najtrudniejszy okazał pierwszy krok, a na udziale w Programie zyskałam naprawdę wiele!

Jarosław, Korepetytor oraz tata Hanny i Julietty: W dobie pandemii, gdzie nauka szkolna odbiega od przyjętych standardów, dodatkowe korepetycje to idealny pomysł na podtrzymanie poziomu nauczania. W pierwszym kroku zapisałem starszą córkę Juliettę na angielski. Już po pierwszej lekcji była zachwycona. Kolejnym posunięciem było zapisanie młodszej, 7-letniej córki na angielski od podstaw, która dopiero wchodzi w świat szkolny - Karolina (Korepetytorka – red.) podeszła do niej z dużą wyrozumiałością. Córka szybko polubiła swoją Nauczycielkę i nie mogła doczekać się następnych lekcji. Widząc jak rozwija się projekt ja również postanowiłem się zaangażować – w roli Korepetytora. Przypadła mi rola nauczyciela matematyki, gdzie pomagałem jednej z Uczennic przygotować się do egzaminu ósmoklasisty. Odpowiedzialność duża, czekamy na wyniki. Przy okazji chciałbym w imieniu córek podziękować ich Korepetytorom za wyrozumiałość, cierpliwość i podejście, za wysoki poziom merytoryczny prowadzonych lekcji oraz za otwartość i świetną komunikację.

Izabela, mama Blanki i Oliwiera: Za uśmiech, serce, dobre słowo, za obalenie mitu, że nie da się uczyć skutecznie ze względu na różnice wiekowe i odległość, za godzinę inną niż wszystkie pozostałe, zachętę do pracy mimo że koniec roku był za rogiem. Za pomoc w odkryciu, że matematyka to nie dzieło „nieczystych mocy” ;), a angielski to nie tylko książkowe gramatyczne regułki. Za odciążenie nas rodziców w kawałku edukacji moich dzieci.  Za to wszystko wielkie dziękuję. Pomysłodawcom i organizatorom programu również należą się podziękowania za pomysł i wsparcie w czasie, gdy na nasze głowy spadło tak wiele.

Ewelina, Korepetytorka: Dla mnie korepetycje to coś, z czym nigdy nie miałam styczności. Sama ich nigdy nie pobierałam, więc nie wiedziałam jak to może wyglądać i jakie oczekiwania będą mieć dzieci, ale uważam, że to fantastyczna inicjatywa! Jako Korepetytorka próbuję swoich sił w nowym obszarze jakim jest dla mnie przekazywanie wiedzy, a przy okazji uczę się również ja. Oczywiście udzielanie korepetycji wymaga wcześniejszego przygotowania, cierpliwości i energii, ale gdy słyszysz, że dziecko, które uczysz dostało „piątkę”, albo że „lekcja była fajna”, to nie masz wątpliwości, żeby kontynuować lekcje :)

Małgorzata, mama Barłomieja i Tomasza: Program Teach&Learn to świetny pomysł. Cieszę, że mogłam zapisać do niego moich synów. Chłopcy korzystali z lekcji języka angielskiego, na których oprócz ćwiczeń pisemnych była przede wszystkim rozmowa i indywidualne podejście, którego brakuje na klasycznych szkolnych lekcjach. Tomek i Bartek są bardzo zadowoleni. Była to dla nich kolejna przygoda z językiem, a we współpracy z Korepetytorami radzili sobie dobrze. Był to pewien rodzaj sprawdzianu i widziałam na ich twarzach zadowolenie. Korepetytorami moich synów byli Agnieszka i Mateusz z Działu Eksportu, z którymi współpracuję na co dzień. Przekazuję dla nich WIELKIE DZIĘKUJĘ za poświęcony czas i energię.

Mateusz, Korepetytor:  Inicjatywa Teach&Learn jest super i cieszę, się że od września startujemy z kolejną edycją. Czerwcowe zajęcia zbiegły się z egzaminem ósmoklasisty, przez co czas poświęciliśmy głównie na rozwiązywanie próbnych arkuszy i ćwiczeniach związanych z testem. Formuła programu daje jednak możliwości nauki niezależnie od materiału realizowanego w szkole i myślę, że właśnie to jest najcenniejsze. W przypadku angielskiego – poza „książkową” wiedzą, mogę przekazać uczniom praktyczne wskazówki, które często są pomijane w ramach standardowych szkolnych zajęć. Pozdrawiam wszystkich Uczniów i Korepetytorów oraz życzę udanych wakacji.

***

Wszystkie informacje na temat Programu Teach&Learn oraz korepetycji znajdują się na stronie PROGRAM TEACH&LEARN. W sprawach związanych z Programem prosimy kontaktować się z Zespołem Fundacji Maspex (osoba odpowiedzialna: Łukasz Gnat, korepetycje@fundacjamaspex.com, tel. 33 870 86 33).

Galeria zdjęć