MAS2FUN_PL_A4_2019_V01.jpg
14 kwietnia 2019

Fundacja Maspex już od 4 lat, daje szanse dzieciom wszystkich Pracowników firmy, zarówno  z naszych firm w Polsce oraz ze spółek zagranicznych, możliwość podjęcia nauki na najbardziej prestiżowych uczelniach  w Wielkiej Brytanii lub innych krajach Europy – na kierunkach  biznesowych, jak i technicznych. Program Stypendialny Fundacji Maspex zakłada pomoc  poprzez pokrycie wydatków studiowania na wybranej  uczelni, w których skład wchodzi czesne oraz koszty wynajmu akademika lub mieszkania.  Do tej pory z pomocy Fundacji Maspex skorzystało już kilkoro dzieci naszych Pracowników, którzy już ukończyli studia na uczelniach w Londynie czy Barcelonie lub jeszcze są w ich trakcie.

Od marca bieżącego roku w naszych zakładach Fundacja Maspex organizuje i przeprowadza warsztaty dla dzieci Pracowników, którzy są  zainteresowani możliwością studiów zagranicą.

Takie spotkania odbyły się już  w Łowiczu – w zakładzie Agros Nova oraz w Olsztynku.

Na warsztatach w Łowiczu u z grupą młodzieży – uczniów szkół średnich spotkała się Anna Kurek – stypendystka Fundacji, która miała możliwość studiowania w Londynie, na uczelni Imperial. Ania już ukończyła studia, obroniła pracę magisterską i obecnie pracuje w Londynie i zdobywa swoje pierwsze doświadczenia zawodowe. Na spotkaniu opowiadała o tym, kiedy ona zdecydowała o aplikowaniu na wymarzone studia zagraniczne, czego się nauczyła, kogo poznana i jak zmieniło się jej życie, dzięki takiej możliwości. Ania zachęcała wszystkich uczestników warsztatów do  tego, by odpowiednio się przygotować do takiej aplikacji i próbować swoich sił.

W Olsztynku na spotkanie przybyło kilkanaście młodych osób, zainteresowanych możliwością rozpoczęcia studiów za granicą. Gościem warsztatów była Basia Łopieńska – pierwsza stypendystka Fundacji Maspex, która połączyła się z uczestnikami w  video-relacji. Basia opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych ze studiami zagranicznymi, o tym jak w jej przypadku wyglądał proces aplikacji, jak radziła sobie z egzaminami w języku angielskim oraz o tym, czy warto próbować swoich sił na tego typu studiach. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali Basi.

Nasze dzieci dorastają bardzo  szybko, dlatego warto już dziś pochylić się wraz z nimi nad ich przyszłością. Aby studiować za granicą wystarczy po prostu „chcieć” oraz odpowiednio wcześnie się do tego przygotować. Istotna jest znajomość języka, rozwijanie własnych pasji i hobby oraz wszelkie dodatkowe aktywności, które pomagają budować osobowość. To wszystko liczy się podczas aplikacji na studia za granicą. Dlatego też szkoła średnia, czy pierwsze lata studiów to odpowiedni czas do rozpoczęcia takich przygotowań.

O tym wszystkim, wraz ze stypendystami Fundacji opowiadamy podczas kolejnych warsztatów. Jesteśmy przekonani, że takie spotkania są dużą inspiracją dla młodych ludzi.

Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z Magdaleną Dąbrowską. Mailowo: m.dabrowska@maspex.comlub telefonicznie: 033 870 84 64.