warsztaty.jpg
16 stycznia 2017

Co łączy Adama Mickiewicza, Mikołaja Kopernika, Ignacego Łukasiewicza i Fryderyka Chopina? Takie pytanie usłyszeli studenci – uczestnicy warsztatów Fundacji Maspex. Odbyły się one 14.01.2017 roku w Wadowicach. Odpowiedź na to pytanie dla wielu była oczywista – wszyscy wymienieni studiowali zagranicą i między innymi, dzięki swojej gruntowej edukacji mogli osiągnąć tak wielki sukces.  Gościem specjalnym spotkania pod hasłem „Zrób pierwszy krok, by studiować za granicą” był Krzysztof Daniewski – prezes Fundacji Ivy Poland, która współpracuje z naszą Fundacją i prowadzi obsługę HelpLine. Pan Krzysztof opowiedział dokładnie jak to zrobić, aby przygotować się do studiów zagranicznych, jak takie studia wyglądają oraz jak to zrobić by się na nie dostać, a w konsekwencji móc otrzymać stypendium. Wytłumaczył również, jak istotne jest inwestowanie we własną edukację oraz, że nie trzeba być geniuszem, aby aplikować na zagraniczne uczelnie. Trzeba po prostu chcieć i dobrze się przygotować do egzaminów i samych studiów. Wszyscy, którzy przybyli na spotkanie słuchali z wielkim zainteresowaniem wszystkich rad, a potem długo dopytywali o szczegóły.  .

Jeżeli ktoś z Państwa - dzieci pracowników firmy Maspex ma dziecko, które obecnie  jest na studiach i marzy o studiach zagranicznych na kierunkach biznesowych lub technicznych, prosimy o kontakt z Fundacją Maspex: info@fundacjamaspex.com  ( wew.: 8464). Odpowiemy na wszystkie pytania.